|E diel, Shkurt 25, 2018

Policia, 2 në pranga dhe 3 nën hetim të lirë. 

largea_arrestim-me-kurriz21399663805     Fier – Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen/ndalohen 2 shtetas dhe procedohen 3 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme

Më  datë 23.06.2014, nga Komisariati i Policisë Fier u bë arrestimi në flagrancë   i shtetasit Regino Petrit Isufaj, vjec 25,  banues në Fier.Arrestimi i tij u bë se sot rreth orës 11.30 në qytet, në vëndin e quajtur “Bar rinia” Fier, është kapur nga patrulla e pergjithshme e policise duke drejtuar motorrcikleten tip BMV me targa RJ03ËZË, pa leje drejtimi.Materjalet proceduriale do ti kalojne Prokuorisë Pranë Gjykatës  Shkallës së Parë Fier, për veprën  penale të “Drejtim mjeti pa leje drejtimi”  parashikuar nga neni 291 i Kodit  Penal.

Më datë 23.06.2014, nga Komisariati I Policisë Lushnje u  bë  ndalimi i shtetasit Enea Korreshi,  vjec 20,  banues  në  Lushnje.Ndalimi i ketij shtetsasi u bë për  arsye  se  më datë  21.06.2014, dyshohet se ka  vjedhur  nje pasije  kompjuterike  për  kontrollin  e  automjeteve   tek  pika e  servisit  të shtetasit E.K., ne lagjen Xhevdet Nepravishta Lushnje.Materialet i kalojne Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Lushnje për veprën penale “Vjedhje”  parashikuar nga neni 134/1 i Kodit Penal.

Më datë 23.06.2014, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D.X., vjec 38, banues në Fier.Procedimi penal për këtë shtetas filloi pasi dyshohet se në muajin shkurt të vitit 2013, ky shtetas i ka marë nepermjet mashtrimit 100.000 mije euro, per ti blerë një ndërtesë banimi në Tiranë, shtetasit Th.Sh., banues në Vlorë.Materialet proceduriale do ti dërgohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier,  për veprën penale  “Mashtrimit”  parashikuar nga neni   143  i Kodit Penal.

 Më datë 23.06.2014, nga Komisariati i Policisë Fier filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin L.Sh., vjec 44, banues në Mbrostar Ura Fier.Procedimi penal për këtë shtetas filloi sepse dyshohet se me date 23.06.2014, rreth ores 08.00 në fshatin Mbrostar-Ura Fier ka fyer, vellane dhe familjen e tij shtetasin V.Sh.Materialet proceduriale do ti dërgohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier,  për veprën penale  “Fyerja”,dhe “Demtimeve te tjera me dashje”  parashikuar nga neni   119  dhe 90 i Kodit Penal.

Më datë 23.06.2014 nga Komisariati I Policisë Lushnje filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin H.Sh., vjec 58, banues në Fier.Procedimi filloi pasi dyshohet se ka kërcenuar shtetasin E.M., I cili ka qënë duke punuar në tokën e marrë me qera të shtetasit V.K. Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqesor Lushnje për hetime të metejshme për veprën penale “Kanosje” parashikuar nga neni 84 i K. Penal.

 alb365.com/policia

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shpallet në kërkim 27 vjeçari, gacmoi seksualishtë 11 vjeçaren

Fier - Policia ka shpallur...

Close