|E premte, Janar 19, 2018

Policia, 3 arrestohen dhe 3 nën hetim të lirë. 

dhjet-euml-zyrtar-euml-komunal-euml-t-euml-prishtin-euml-s-n-euml-pranga_hd    Fier – Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen 3 shtetas dhe procedohen 3 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme

Më datë 17.06.2014 nga Komisariati i Policisë Lushnje u bë arestimi në flagrance i shtetasve:
1. Markel Thoma Zarka, vjec 34, banues në Divjakë.
2. Ervis Sali Mullaj, vjec 18, banues në Divjakë.
Arrestimi I tyre u bë sepse rreth orës 23.30, shtetasi Markel Thomai duke drejtuar motoçikletën tip “NIGAKI”, pa targa dhe Ervis Sali duke drejtuar motoçikletën tip “LANÇIN” me targa LU718A, janë përplasur me njëri tjetrin në rrugën Divjake-Çerme, në afërsi të vendit të quajtur “Kthesa e Profit”, kanë marë dëmtime të lehta dhe morën mjekim në Spitalin e Lushnjes.Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Lushnje, për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të pa rregullt” dhe “Shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor”, parashikuar nga neni 290 dhe 291 të Kodit Penal.

Më datë 17.06.2014 nga Komisariati I Policisë Fier filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin A.C., vjec 57, banues në Frakull Fier.Procedimi filloi pasi dyshohet se ka fyer në mënyrë sistematike shtetasen S.C, vjec 53, e cila ka bërë kallzim penal.Materialet do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Fier, për veprën penale “Fyerje”, parashikuar nga neni 119 të Kodit Penal.

Më datë 17.06.2014 nga Komisariati I Policisë Fier filloi procedimi penal në gjëndje të lire për shtetasin S.G., vjec 65, banues në Agim Fier.Procedimi për këtë shtetas filloi sepse rreth orës 01.00, nga kontrolli në lokalin e tij janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale tre monitor lojra fati të palicensuar.Materialet do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Fier, për veprën penale “Organizimi i llotarive të pa liçensuara”, parashikuar nga neni 197 i Kodit Penal.

Më datë 17.06.2014 nga Komisariati I Policisë Fier filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin A.Z., vjec 66, banues në Topojë Fier. Procedimi filloi sepse dyshohet se ka dhunuar fizikisht shtetasin M.Gj., vjec 35 duke i shkaktuar dëmtime të klasifikuara deri në 9 ditë paaftësi të përkohëshme, vërtetuar me akt mjeko-ligjor . Materialet do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Fier, përveprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, parashikuar nga neni 90 të Kodit Penal.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqiperi – Kosove me hekurudhe, ndertues Kazakistani.

Tirane -Ndërtimi i një linjë...

Close