|E martë, Korrik 25, 2017

Policia arreston 3 shtetas 

Lushnje – Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapen dhe ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim për “Vjedhje” dhe “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim Sali Bali, 21 vjeç, banues në fshatin Balaj, Lushnje. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 02.09.2016, në lagjen “Gafurr Muço”, Lushnjë, në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë, ka vjedhur motomjetin tip “Lancino”, pa targa, në pronësi të shtetasit B.K, 62 vjeç, banues në Karbunarë.

Edison Pepa, 34 vjeç, banues në fshatin Kosovë e Madhe, Elbasan. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje, me vendimin e datës 25.02.2013, e ka dënuar këtë shtetas me 6 (gjashtë) muaj burg për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”, parashikuar nga Neni 290/1 i Kodit Penal.

Mallakastër – Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin Klejdi Saliaj, 18 vjeç, banues në fshatin Panahor, Mallakasër, Në aksin rrugor Ballsh – Aranitas, në vendin e quajtur  “Fshati Klenjë”,  duke drejtuar motomjetin tip “Yamaha” me targa XKE 470, i pa paisur me leje drejtimi,  ka humbur kontrollin e drejtimit të motomjetit dhe ka dalë jashtë rruge.Si pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri A.M, 19 vjeç, banues në lagjen “Liri” Fier, i cili ka marë dëmtime të lehta.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja procedurat e pajisjes me armë .

Tiranë - Përcaktohen procedurat për vlerësimin e kërcënimit të rrezikut për jetën dhe pajisjen me autorizim të posaçëm për mbajtje...

Close