|E enjte, Qershor 29, 2017

Policia i gjen arsenal armesh pas gjuajtjes ne ajer. 

arsena arme      Gramsh – Një operacion i policisë së Gramshit ka bërë të mundur arrestimin e një 42 vjeçari nën akuzën e armëmbajtjes pa leje.

Lytfi Hoxha nga fshati Grazhdan, u vu në pranga pasi po në këtë fshat ka qëlluar me armë gjahu në ajër, të cilën e mbante pa leje.
Nga ana e policisë gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi armësh dhe municionesh.
Më konkretisht u gjetën 12 copë granata ofensive, dy kuti me ndezësa granatash, tre armë zjarri pushkë, një krehër automatiku me fishekë, 63 copë fishekë automatiku dhe një armë gjahu.

Arrestimi i Hoxhaj u bë në kushtet e flagrancës, ndërsa materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Prishje e rendit dhe qetësisë publike, armëmbajtje pa leje, mbajtje pa leje e armëve të gjahut”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama: S'ka BE me këtë drejtësi primitive.

   Tiranë - Reforma në drejtësi është një nga prioritetet kyçe të qeverisë në mënyrë që të mundësohet integrimi i...

Close