|E enjte, Shkurt 23, 2017

Policia kap drogë, amrë e municione, arreston 4 vet (fotot) 

Fier – Sekuestohen armë, drogë e municione, arrestohen në flagrancë 4 shtetas.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale:

– 9 Kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva,
– 5080 fara lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva,
– 1 armë automatike (kallashnikov) me dy karikator,
– 1 armë gjahu teke pa leje,
– 1 gjerdan me 23 fishekë arme gjahu.
Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit:

1.Leonidha Simaku, 58 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjet e sekuestrua:

– 8.687 Kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
– 5080 fara lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
2.Pëllumb Simaku, 45 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Rreth Libofshë, Fier.

3.Nasi Simaku, 72 vjeç, banues në fshatin Rreth Libofshë.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e këtyre shtetasve u gjetën e sekuestruan:
– 310 gramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva,
– 1 armë automatike (kallashnikov) me dy karikator,
– 1 armë gjahu teke pa leje,
– 1 gjerdan me 23 fishekë arme gjahu.

4.Romario Kita, 23 vjeç, banues në lagjen “11 Janari”, Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Varrezat e Dëshmorëve”, i’u gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale 3 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Materialet proceduriale për këta shtetas do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale të “Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve”, “Prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake dhe municionit” dhe “Prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve të gjahut dhe sportive” .

img_0788 img_0789 img_0790 img_0791 img_0792 img_0793 img_0794

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Partizani nuk ndërronë fanelë .

Tiranë - Partizani nuk do të ndryshojë fanellën, klubi ka vendosur që e kuqja të vazhdojnë që të dominojë deri...

Close