|E hënë, Maj 29, 2017

Policia kap drogë, armë e fishek. Areston poseduesin e tyre (video) 

 Lushnje – Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar “ZHAME”.Sekuestrohen armë, drogë e municione. Sekuestrohen 224 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva si edhe 1 armë gjahu pa leje dhe 163 fishekë. Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Në bazë të informacioneve të mara dhe punës nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lushnje, u finalizua me sukses operacioni antidrogë i koduar “ZHAME”.

Operacioni u zhvillua në banesën e shtetasit Sami Ibaliu, 56 vjeç, banuas në fshatin Zhamë, Lushnje.

Gjatë operacionit nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

– 224 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
– 1 armë gjahu pa leje.
– 153 fishekë të kalibrit 7.62mm.
– 10 fishekë pistolete.

Ndaj personit të mësipërm u mor masa e arrestit në flagrancë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: I liked a @YouTube video https://t.co/X0o7MWR61c Plazhet e Semanit, Darrëzezës dhe Pish Poros gati për çeljen e sezonit të ri
11,293 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Spinaqi, ushqimi që ruan sytë dhe trurin.

    Përveçse ushqen muskujt, spianqi shërben si rigjenerues për nervat, ul kolesterolin dhe mbron retinën e syve, ndaj duhet konsumuar...

Close