|E enjte, Shkurt 23, 2017

Policia kap drogë por jo poseduesin, e shpall në kërkim 

Lushnje – Nuk u bindet punonjësve të policisë për të ndaluar pasi posedonte lëndë narkotike në automjet, shpallet në kërkim nga policia.

Sekuestrohen:
• 13 doza lëndë narkotike Heroinë
• 25 doza lëndë narkotike Cannabis Sattiva
• Automjeti tip Benz me targa Pn 906 PHT
• 2 telefona celularë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, shpallën në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit:

-T.A, 21 vjeç, banues në Lushnje.

Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip Benz ne targa Pn 906 PHT, nuk u është bindur punonjësve të policisë së Komisariatit Lushnje për të ndaluar por është larguar me shpejtësi.

Pasi është ndjekur nga punonjësit e policisë, ka braktisur automjetin dhe është larguar me vrap në brëndësi të fshatit Kashtëbardhë.

Nga kontrolli i ushtruar në automjet, j’u gjetën 19 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Gjithashtu, nga kontrolli i banesës së këtij shtetasi u gjetën dhe sekuestruan 13 doza lëndë narkotike e dyshuar Heroinë dhe 6 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

U sekuestrua dhe automjeti me të cilën udhëtonte pasi nga verifikimet e kryera dyshohet i trafikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Trafikimi i mjeteve motorrike” dhe “Mosbindje e urdhërit të punonjësit të policisë” parashikuar nga Nenet 283, 141 dhe 242 të Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shpërthen makina në ecje, plagoset shoferi 34 vjeç

Tiranë - Një automjet tip “Golf” ka shpërthyer në zonën e Kombinatit dhe si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi...

Close