|E enjte, Korrik 27, 2017

Policia ndalon 4 shtetas në 24 orë 

Fier – Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Eduart Xhelo, 40 vjeç, banues në lagjen “Liri Gero”, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi  Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë, me Vendimin e datës 08.01.2016, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe  mbajtja pa leje të armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Neni 278/1 i Kodit Penal.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin Evaldo Kananaj, 24 vjeç, banues  në fshatin Varibop, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në mënyrë të vazhduar ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij, shetasese me iniciale V.K, 56 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni  130/a/4  i  Kodit Penal.

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit Drin Zylalaj, 27 vjeç, banues në fashatin Bardhaj,Mallakastër. Në lagjen “Gllavenica” Ballsh, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin tip Ford Fiesta  me targa BAB 88265, i pa paisur me leje drejtimi.

Daniel Hoxha, 18 vjeç, banues në fshatin Suk 1, Roskovec. Në aksin rrugor Strum-Suk 1, në vendin e quajtur “Kolektori” duke drejtuar  mjetin tip Audi me targa AA 709 LM, i pa paisur me leje drejtimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë jashtë rruge dhe për pasoj është dëmtuar vetë drejtusi i mjetit dhe pasagjeri,shtetasi R.H, 18 vjeç,të cilët  ndodhen në spitalin Rajonal Fier jashtë rezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “ Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Nenet 290 dhe 291 të Kodit Penal.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çiftin e zë qymyri, dërgohen në spital

Fier - Një çift të moshuarish nga Dukasi i Patosit janë shtruar në spitalin Fier pasi teksa jan ngrohur me...

Close