|E premte, Qershor 23, 2017

Policia ndjek penalisht disa shtetas 

Fier – Policia ndalon 2 shtetas të shpallur në kërkim dhe arreston 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale.

Nga Specialistët për Krimet në Komisariatet e Policisë Fier, Lushnje e Mallakastër u ndaluan shtetasit:

1.Zylyftar Delibashi, 65 vjeç, banues në fshatin Vajkan, Fier.
Gjithashtu u bë shpallja në kërkim policior e shtetasit F.M, 31 vjeç, banues në Mbrostar Ura si dhe u referuan materialet Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Fier për shtetasin E.D, 28 vjeç, banues në fshatin Vajkan, pasi:

Në vendin e quajtur “Mbrostar Ura”, në mënyrë të përsëritur të tre këta shtetas kanë marrë pjesë në tubim të paligjshëm dhe kanë qenë aktiv në bllokimin e rrugës nacionale Fier-Lushnje.
(Nenet 262 e 293 të Kodit Penal).
2.Ergys Buzi, 43 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi të shpallur në kërkim u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me Vendimin e datës 03.08.2016, e ka denuar 3 muaj, për veprën penale të “Keqtrajtim i të miturit”. (Neni 124/b i Kodit Penal).

3.Dashnor Hoxhallari, 19 vjeç, banues në Ballsh.

Ndalimi i këtij shtetasi të shpallur në kërkim u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me Vendimin e datës 24.10.2016, ka dhënë masën “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje”.
(Neni 134/1 i Kodit Penal).

4.Bashkim Hoxha, 58 vjeç, banues  në fshatin Golem, Lushnjë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait të tij, shtetasit B.H, 46 vjeç, banues në Golem, Lushnje.
(Neni 130/a/ i Kodit Penal).

5.Sali Dylja, 53 vjeç, banues në fshatin Samaticë, Berat, pasi:

Te “Poliklinika” është kapur duke drejtuar motomjetin tip HONDA, me targa BR198B , pa leje drejtimi.
(Neni 291 i Kodit Penal).

6.Lulzim Lika, 51 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier, pasi:

Te “Posta e vjetër” është kapur duke drejtuar motomjetin tip HONDA, me targa FR791A , pa leje drejtimi.
(Neni 291 i Kodit Penal).

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Selena Gomez me tatuazh të ri dhe shumë HOT (fotot)

Selena Gomez ka shfaqur tatuazhin e saj më të ri në pjesën e sipërme të këmbës teksa është fotografuar në...

Close