|E hënë, Shkurt 27, 2017

Policia ndjek penalisht disa shtetas 

Fier – Policia ndalon 2 shtetas të shpallur në kërkim dhe arreston 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale.

Nga Specialistët për Krimet në Komisariatet e Policisë Fier, Lushnje e Mallakastër u ndaluan shtetasit:

1.Zylyftar Delibashi, 65 vjeç, banues në fshatin Vajkan, Fier.
Gjithashtu u bë shpallja në kërkim policior e shtetasit F.M, 31 vjeç, banues në Mbrostar Ura si dhe u referuan materialet Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Fier për shtetasin E.D, 28 vjeç, banues në fshatin Vajkan, pasi:

Në vendin e quajtur “Mbrostar Ura”, në mënyrë të përsëritur të tre këta shtetas kanë marrë pjesë në tubim të paligjshëm dhe kanë qenë aktiv në bllokimin e rrugës nacionale Fier-Lushnje.
(Nenet 262 e 293 të Kodit Penal).
2.Ergys Buzi, 43 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi të shpallur në kërkim u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me Vendimin e datës 03.08.2016, e ka denuar 3 muaj, për veprën penale të “Keqtrajtim i të miturit”. (Neni 124/b i Kodit Penal).

3.Dashnor Hoxhallari, 19 vjeç, banues në Ballsh.

Ndalimi i këtij shtetasi të shpallur në kërkim u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me Vendimin e datës 24.10.2016, ka dhënë masën “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje”.
(Neni 134/1 i Kodit Penal).

4.Bashkim Hoxha, 58 vjeç, banues  në fshatin Golem, Lushnjë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait të tij, shtetasit B.H, 46 vjeç, banues në Golem, Lushnje.
(Neni 130/a/ i Kodit Penal).

5.Sali Dylja, 53 vjeç, banues në fshatin Samaticë, Berat, pasi:

Te “Poliklinika” është kapur duke drejtuar motomjetin tip HONDA, me targa BR198B , pa leje drejtimi.
(Neni 291 i Kodit Penal).

6.Lulzim Lika, 51 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier, pasi:

Te “Posta e vjetër” është kapur duke drejtuar motomjetin tip HONDA, me targa FR791A , pa leje drejtimi.
(Neni 291 i Kodit Penal).

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Presidenti i Filipineve ofendon rëndë Obamën: Bir bushtre!

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Barack Obama, anuloi takimin e planifikuar me presidentin e Filipineve Rodrigo Duterte, pasi që...

Close