|E shtunë, Janar 20, 2018

Policia ne 24 ore, 6 ne pranga dhe 16 nene hetim te lire. 

-Drejtoria-e-Policisë-së-Qarkut-Fier-Foto-Rrapo-Isufaj   Fier -Policia Fier ka vene ne pranga ne 24 oret e fundit gjashte shtetas pasi kane kryer vepra te ndryshme penale.
Ne pranga polcia mallakastriote ka vene 21 vjecarin Erjon Heqimaj pasi dyshohet se eshte nje nder autoret e tentative se vjedhjes me arme ne banesen e N C ne ndodhur 24 ore me pare ne oren dy pas mesnate ne Visoke.
Eshte ndaluar shtetasi Ardjan Mezani I cili ka qene I shpallur ne kerkim per vepren penale vrasje me dashje e mbetur ne tentative , nje ngjarje kjo e ndodhur ne 21 maj te vitit 2013.
58 vjecari Fatmir Xhelo nga Marinza eshte vene ne pranga pasi eshte kapur ne flagrance nga patrulla policore me 32 cope fuci dy kuintalshe te mbushura me nafte bruto ne fshatin Suk 1 te cilat u sekuestruan ne cilesine e proves materiale.
Policia ka ndaluar edhe Albin SH 44 vjec nga Fieri pasi ai ka perdorur dhune fizike mbi bashkeshorten e tij.
Arrestohet Beqir Agalliu 19 vjec, Portez per v.p Drejtim mjeti ne menyre te parregullt

Procedohen ne gjendje te lire 16 shtetas nga Krimi Ekonomik per v.p Ushtrim pa license i veprimtarise financiare dhe Fshehje te te ardhurave, pas kontrollit ne disa subjekte te kembimit valutor ne Fier dhe Lushnje

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
‘Habilajt’/ 50 mijë përgjime, i penduari që çoi në pranga 61 persona

Guardia di Finanza e Comos...

Close