|E mërkurë, Dhjetor 13, 2017

Polucia shpall në kërkim 55 vjeçarin 

Lushnje – Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje ndaluan pshtetasin e shpallur në kërkim: Guxim Çela, 55 vjeç, banues në fshatin Kurtin, Lushnje.

Ky shtetas në datën 06.12.2017 në fshatin Kurtin, për motive të dobëta ka goditur me grushta shtetasin M.Xh, 58 vjeç, me detyrë inspektor i mbrojtjes dhe menaxhimit të tokës në njësinë administrative Hysgjokaj Lushnje, pasi u konstatua duke ndërtuar një objekt pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Goditje për shkak të detyrës” parashikuar nga Nenet 199/a dhe 237 të Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Raporti, BB: Shqipëria ndër vendet më të varfra në Europë

Shqipëria mbetet një ndër vendet  më të...

Close