|E premte, Dhjetor 15, 2017

Portreti i Zuckenberg bëhet me jashtëqitje . (fotot) 

tregue33333sArtisti dhe pirati kibernetik nga Brooklyn, KATSU, përdori jashtëqitje për të krijuar portretin e shefit ekzekutiv dhe bashkëthe meluesit të Facebook- ut, Mark Zuckerberg. Portreti është shfaqur në një ekspozitë në Nju Jork, e titulluar “Kujto të Ardhmen”.

 Kjo nuk është hera e parë që KATSU përdor lirinë e tij si artist për tëshprehur mospëlqim in ndaj Zuckerber g-ut. Në prill të 2013-ës, KATSU shpërndau nëpër Nju Jork piktura të Mark Zuckerber g me sy të zinj.

Artisti tha për Gizmodo se ai ishte mërzitur me mënyrën sesi Facebook mbledh të dhënat e përdoruesi t. Sipas artistit, Zuckerber g e meriton të përqeshet, madje e quan atë një mutacion. “Kujto të ardhmen” ishte një ekspozitë për artin e teknologjis ë ku u shfaqën edhe armë tëprintuara 3D, robotë dhe nj ekran që Shfaqte KATSU-në duke luajtur “Grand Theft Auto” nga  një zonë e pazbuluar.

Artisti-krijon-portretin-e-Mark-Zuckerberg-me-jashtëqitje

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kompania kineze – Ha , pi , fli, puno në zyrë (fotot)

Quhet Dai Xiang, është 40 vjeç dhe...

Close