|E premte, Mars 24, 2017

Pranga 17 vjeçarit nga Roskoveci, udhëtonte me kallash në automjetin e tij pa patentë (fotot) 

Një 17 vjeçar është arrestuar nga policia në flagrancë, teksa udhëtonte me një armë automatike në automjetin e tij.

Policia e Shtetit bëri me dije se i riu u ndalua në vendin e quajtur “Sektori i 3”, segment rrugor pranë fshatit Luftinjë, ku policia ka bërë bllokimin e automjetit të dyshuar.

“Nga kontrolli i ushtruar në automjetin tip “Land Rover”, me targa AA 396 IG, që drejtohej nga i riu nga Fieri u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, model 56 me një krëhër, në të cilin ndodheshin 29 fishek. Si dhe nga kontrolli i dokumentacionit të automjetit rezultoi se ky shtetas ishte i pa paisur me leje drejtimi”, sqaron policia.

Policia ka arrestuar shtetasin me iniciale A.L, 17 vjeç, banues në Roskovec, për veprat penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe “Drejtim automjeti pa leje drejtimi”.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

14647381_10208736587465376_674761195_o14642861_10208736587305372_969851928_n

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Deputeti i PS Ervin Koçi dorëzon mandatin, largohet nga politika https://t.co/VEqjyLUEoB https://t.co/5suAv09NEt
4,857 people follow ALB365
Twitter Pic insanoca Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic helliwel Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k Twitter Pic alansouz Twitter Pic buju1zz Twitter Pic WanaAlif
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Protesta – 500 puntorët kërkojnë rrogat e 10 muajëve , do ndërpresin energjinë elektrike për jugun e vendit

Mallakastër - 500 punonjës të ish KPTHN janë ngritur në protestë mëngjesin e sotëm. Lajmi konfirmohet nga vet punonjësit të...

Close