|E premte, Qershor 23, 2017

Pranga 54 vjeçarit, vrau djalin e xhaxhait për tokë. 

126408    Lushnje – Policia e Lushnjes ka vënë në pranga 54 vjeçarin Kujtim Daka banues në Plug të Lushnjes. Shkaku I arrestimit , sipas policisë është se ai dyshohet se ka vrarë më mjete të forta ( hu ) djalin e xhaxhait të vet Taulant Daka 42 vjec pasditen e së mërkurës. Shkaku I vrasjes sipas policisë është për motive pronësie. 54 vjeçari akuzohet për vrasje me dashje.

Burimet e informacionit nga policia lushnjare pohojnë se autori ka një sipërfaqe toke në pronesi ne  Plug ndërkohë që viktima pretendonte se ishte tokë e tij dhe e shfrytëzonte tokën Debatet e shpeshta mes tyre e çuan 54 vjecarin që të qëllonte me hu djalin e xhaxhait nga këmbët dhe në kokë pasditen e së mërkurës dhe më pas ta hedhë në kanal. 42 vjecari I martuar por I ndarë ka gjetur vdekjen dhe është gjetur nga bashkëfshatarë të tijë të cilet njoftuan policinë. Kjo e fundit pas një pune itensive duke pyetur familjarë të viktimës por edhe banorë të fsahtit arrestoi djain e xhaxhait të viktimës Kujtim Daka 54 vjeç baba I tre fëmijëve.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Majlinda Kelemendi nderohet me titullin ‘Nderi i Kombit’.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka dekoruar sot në Tiranë me titullin e lartë "Nderi i Kombit" Majlinda...

Close