|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Pranga 55 vjeçarit, mbante pistoletë pa leje 

Lushnje – Arrestohet një shtetas për “Armëmbajtje pa leje” Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë me mulli “Zastava”.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje arrestuan në flagrancë  shtetasin Qamil Haxhiu, 55 vjeç, banues në lagjen “Loni Dhamo”, Lushnje. Pas një informacioni të marë nga policia, u bë kontroll në një ambient në administrim nga ky shtetas në fshatin Plug, Lushnje, ku i’u gjet një armë zjarri pistoletë Zastava me mulli. Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Neni 278/2 i Kodit Penal.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shuhet aktoria Elida Cangonji

Është ndarë sot nga jeta aktorja e njohur shqiptare Elida Cangonji. Ajo njihet për shqiptarët si “Zana” në filmin “Rrugë të Bardha” apo Eleni te “Në kufi të dy legjendave”...

Close