|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Pranga babait që dyshohet se gacmonte seksualisht vajzën 

Fier – Specialistët për krimet në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Altin Xhafa, 45 vjeç, banues në Fier.

Për këtë shtetas, vajza e tij 14 vjeçe kallëzon se babai i saj e ka ngacmuar seksualisht dhe në mënyre të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Vepra të turpshme”, parashikuar nga nenet 130/a dhe 108 i Kodit Penal.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja 13 zyrtarët që do të gjykohen

Kosovë - Gazetari Milaim Zeka publikon listën e 13 figurave kryesore që kanë udhëhequr luftën e UÇK-së, e që do të jeën të parët që do të gjykohen për krime...

Close