|Saturday, December 10, 2016
  • NA NDIQ NË

Pranga vlonjatit të dënuar me 16 muaj burg 

Lushnje – Kapet i kërkuari për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë”.

Specialistët e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, bënë ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Elis Kamberaj, 36 vjeç, banues në  lagjen “Hajro Çakërri ” Vlorë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë me Vendimin e datës 12.06.2013  e ka dënuar  me 1 vit e 4  muaj  burg për veprën penale “ Vjedhje me  dhunë“, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë parashikuar nga Neni 139, 22 dhe 25 të Kodit Penal.
Në vitin 2011, te rrethrrotullimi i Savrës, ky shtetas në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë (të cilët janë arrestuar në momentin kur ka ndodhur ngjarja) ka tentuar t’i vjedhë me anë të dhunës shumën prej 50 mijë euro 2 shokëve të tij.

Add a Comment

%d bloggers like this: