|E hënë, Shkurt 27, 2017

Pranga vlonjatit të dënuar me 16 muaj burg 

Lushnje – Kapet i kërkuari për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë”.

Specialistët e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, bënë ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Elis Kamberaj, 36 vjeç, banues në  lagjen “Hajro Çakërri ” Vlorë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë me Vendimin e datës 12.06.2013  e ka dënuar  me 1 vit e 4  muaj  burg për veprën penale “ Vjedhje me  dhunë“, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë parashikuar nga Neni 139, 22 dhe 25 të Kodit Penal.
Në vitin 2011, te rrethrrotullimi i Savrës, ky shtetas në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë (të cilët janë arrestuar në momentin kur ka ndodhur ngjarja) ka tentuar t’i vjedhë me anë të dhunës shumën prej 50 mijë euro 2 shokëve të tij.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zharrëz – Grevistët e urisë nxjerrin jasht prfektin e qarkut

Fier - Grevistët e urisë në Zharrëz kan nxjerr jashtë ambienteve të grevës prefektin e qarkut Xhevit Bushaj  i cili...

Close