|E enjte, Qershor 22, 2017

Prangosen dy gra, kishin 500 gram heroine. 

largea_arrest1369679604Korce – Sektori Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme ka arrestuar dy gra Eleni Xhafën, 47 vjeçe dhe Andonia Valeran, 44 vjeçe, pasi janë kapur me 500 gr lëndë narkotike të dyshuar si heroinë. Dy gratë janë vënë në prangat e policisë në kuadër të operacionit të koduar “Pritja”.

Nga të dhënat e policisë mësohet se Eleni Xhafa dhe Andonia Valera ishin duke udhëtuar me mjetin “Ford Focus” me targa greke EE320 në drejtim të shtetit grek.

Në pikën kufitare të Kapshticës dy gratë i janë nënshtruar kontrollin të imtësishëm dhe pikërisht njërës prej tyre Eleni Xhafës i gjetur të fshira në trup dy pako të mbështjella me natriban me peshë 500 gram me lëndë narkotike të dyshuar si heroinë.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se të përfshirë në këtë aktivitet kriminal janë dhe dy persona të tjerë që blutë e Korçës i kanë shpallur në kërkim, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur për shkak të hetimit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Beteja e Gabrielit me kancerin

Nga Keida Kostreci - Gabrieli, u shfaq në një seri për kancerin te fëmijët, në faqen shumë popullore në Facebook...

Close