|E diel, Dhjetor 17, 2017

Prangoset ish kreu i kundërzbulimit për porrnografi me të mitur. 

cache-210-150-strict-155533Maqedoni – Ish-kreu i Drejtorisë për Siguri dhe KundërZbulim (DSK) në kohën e qeverisjes së LSDM-së Zoran Verushevski është arrestuar gjatë mbrëmjes nga policia e Shkupit. Sipas portalit Press 24, Verushevski dyshohet se ka kryer disa vepra penale, mes tyre armëmbajtje pa leje dhe pornografi me të mitur.

Arrestimi i tij është konfirmuar edhe nga autoritetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme për Press 24, ndërsa pritet të jepen detaje të tjera në lidhje me ndalimin e tij.

Zoran Verushevski ka qenë kuadër i partisë opozitare LSDM, dhe ish-drejtor i shërbimit sekret i njohur si DSK. Gjatë periudhës që ka qendruar në krye të këtij posti, Verushevskit i është dashur të përballet me problema të shumta me djalin e tij, i cili ka shkelur jo pak herë ligjin kur është bërë pjesë e veprave të ndryshme të dhunshme.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja 10 tranierët më të paguar

Pep Guardiola është trajneri më i paguar...

Close