|E diel, Janar 22, 2017

Prangoset një shtetas për mitdhënie 

Fier – Policia e Fierit arreston në flagrancë një shtetas për “Mitdhënie” dhe një tjetër për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Marsel Demo, 28 vjeç, banues në Berat.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 28.09.2016, në aksin rrugor Tepelenë-Levan, duke udhëtuar me mjetin tip “Alfa Romeo”, me targë AA 530 JH, i ka ofruar 1000 lekë punonjësit të policisë së qarkullimit rrugor me qëllim që të mos i plotësonin procesverbalin e konstatimit të shkeljes pasi ky shtetas po drejtonte mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara.
Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” parashikuar nga Neni 244  i Kodit Penal.

*Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve, arrestuan në flagrancë shtetasin Shpëtim Lilo, 25 vjeç, banues në fshatin Zhupan, Fier.
Arrestimi i këti shtetasi u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në banesën e këtij shtetasi, i’u gjetën e bllokuan në cilësinë e provës materiale 48 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Putin: Kundërpërgjigjemi ndaj sistemit mbrojtës me raketa

Presidenti rus Vladimir Putin ka paralajmëruar se nuk ka zgjedhje tjetër veçse të kundërpërgjigjet ndaj Shteteve të Bashkuara lidhur me sistemin e mbrojtjes nga raketat në Evropë. Presidenti rus, gjatë...

Close