|E enjte, Mars 30, 2017

Prangoset polici i FNSH-së 

Fier – U bë arrestimi në flagrancë i  shtetasit Maliq Shehaj, punonjës policie në Komisariatin e FNSH-së  Fier, në gjendje të dehur me 0.49 Mg/l,  për veprën penale të “Vrasjes së mbetur në tentativë”.

Arrestimi i punonjësit të policisë u bë pasi sot rreth orës 17:45, tek rreth rrotullimi i parkut Fier,  është përleshur me dy persona për motive të dobëta. Në këtë moment kanë ndërhyrë tre punonjës policie të Drejtorisë Vendore të Policise Fier, njëri prej tyre me uniformë.

Punonjësit e policisë janë prezantuar dhe kanë kryer detyrën për ta neutralizuar por gjatë ndërhyrjes ky shtetas ka nxjerrë një armë tip pistoletë dhe pasi e ka mbushur  e ka drejtuar atë ndaj punonjësve të policisë. Në këtë kohë ka bërë dhe shkrepjen e armës por pa shkaktuar dëme pasi të tre punonjësit e policisë, gjatë ndërhyrjes, e kanë devijuar drejtimin e qitjes. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë Fier për veprime të mëtejshme.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: https://t.co/sWM7U77R7D https://t.co/3oixT16cFl
4,029 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 3 pjsestarë të ISIS

Kosovë - Policia e Kosovës ka arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm tre persona të dyshuar si...

Close