|E premte, Dhjetor 15, 2017

Prençi : Përkeqsohet situata, priten prurje të lumenjëve . 

shemsi premciMoti i keq, përkeqësohet situata në Vlorë, përmbyten 300 familje. Përmbytjet në fshatrat Fitore, Bishan dhe Novoselë. Kreu I Emegjencave Civile Shemsi Prençi pohonë se situata është e vështirë. Fshatrat e Novoselës dhe Levanit në rrezik.

Premçi ka pohuar se : “  600- 800 familje janë të rrezikuara. Disa familje kundërshtuan evakuimin. Prençi ka bërë thirrje që banorët të ndërgjegjësohen, të largohen nga banesat e tyre. Nata më e vështirë, priten prurje të mëdha nga lumenjtë.Ai ak pohuar se nëse shpallet gjendja e emergjencës, do ketë kompensime.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
POPULIZMI DHE MEDIA, NJË PËRBALLJE QË TREGON SHUMË

Nga CHRIS PATTEN - Përballë akuzave të...

Close