|E premte, Qershor 23, 2017

Presidentët amerikanë Renditur nga pasura për më të varfër 

USA – Nuk ka asnjë dyshim për këtë për të qenë presidenti i  SHBA është një punë e vështirë dhe shpesh përbuzëse. Richard Nixon në mënyrë të shkëlqyer tha: “Ashpër Dysheme e ashpër dhe ska më shumë dinjitet, si President.” Kërce Straight To The Lista

Por, duke qenë president gjithashtu ka gjallërim të mahnitshm (Air Force One!), Dhe shumica e presidentëve kanë qenë financiarisht të mirë-off. Në fakt, vlera mesatare neto e një presidenti të SHBA-së (62 milionë dollarë), është më shumë se 200 herë vlera mesatare neto e një të rrituri të SHBA-së ($ 301,000). Ai paguan që të jetë president.

Duke përdorur të dhënat më të fundit nga 24/7 Wall St., InsideGov renditet çdo president SH.B.A. me vlerë neto, nga të ulët të lartë. 24/7 Wall St. mbështetur kryesisht në të dhënat historike të vlerësojnë pasuritë e çdo presidentit dhe të përshtatura të gjitha numrat për inflacionin. Ata përfshihen faktorë të tillë si tokën dhe pronën, të ardhurat, trashëgiminë, dhe honoraret e librit në llogaritjen e tyre.

Në përgjithësi, pasuria presidenciale ka kaluar nëpër disa trende të rëndësishme. Shumë nga presidentët më të hershme bërë fatin e tyre para hyrjes në Shtëpinë e Bardhë, në masë të madhe me spekulime të tokës. Në të kundërt, shumë prej presidentëve modern erdhën në zyrë modeste të pasur, por në mënyrë të konsiderueshme kan rritur financat e tyre me anë të marrëveshjeve të mëvonshme të librit dhe të folurit publik.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Jo Ronaldo, ja cili është objektivi kryesor i Mourinhos

Chelsea është duke kërkuar një përforcim në Madrid, por nuk është fjala për Cristiano Ronaldon. Ditë më parë qarkulluan zëra...

Close