|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Prezantohet mesazhi i Papa Françeskut për vitin 2017 

Kosovë – Ipeshkvia e Kosovës bën prezantimin e Mesazhit të Paqes për 2017 të Papa Françeskut.

Sipas njoftimit për media nga Ipeshkvia e Kosovës, prezantimi do të bëhet këtë sot , duke filluar nga ora 12:00, në Rezidencën e Ipeshkvisë, pranë Katedrales Nënë Tereza në Prishtinë.

Tema e masazhit të paqes është: Jodhuna: stil i një politike paqeje.

Të ftuar për të ligjëruar në këtë prezantim janë: Dr. Don Shan Zefi, Vikar ipeshkvor i Ipeshkvisë së Kosovës, dhe Veton Surroi, publicist.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Katilët

Nga GENTJAN RUKO - Të jesh i papunë në Shqipëri nuk është e keqja më e madhe. Mallkimi më i...

Close