|E hënë, Korrik 24, 2017

Prishjet tek gjykata reagon PD, kundërpërgjigjet INUV 

Fier – Disa ditë më parë me kërkesë të Drejtorisë të Policisë së Qarkut Fier dhe Drejtorisë së Burgut të Sigurisë Lart në Fier të cilat I drejtoheshin bashkisë për lirimin e zgjerimin e rrugës tek gjykata Fier nga ndërtimet pa leje, INUV nisi prishjet e tyre.

Kreu I PD dega Fier Luan Baçi ka dalë në një konferencë për shtyp  në lidhje me prishjet që po kryhen nga INUV ku po lirohen hapsirat publike në kopështe, shkolla, gjykatë  duke pohuar se INUV po kryen prishjet selective jo vetëm këtu tek rruga e gjykatës por edhe tek pedonalja kryesore e qytetit ashtu edhe tek parku qëndror ku dikush është shpronësuar si godinë e truall e dikush jo

vlcsnap-2016-09-09-10h15m54s224

Nga ana tjetër kreu I INUV Hadër Çako I pyetur për akuzat që bëri kreu I PD dega Fier ndaj institucionit që ai përfaqëson pohoi se nuk është e vërtetë  , prishjet kryhen në bazë të një plani të miratuar nga organet kopetente .

vlcsnap-2016-09-09-10h16m30s78

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arreston dy shtetas https://t.co/fKf02G3jQq https://t.co/dyJg6F7JsN
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ramës i bie dekori kur përmënd Saliun (foto e video)

Fier - Kryeministrit Rama i ka rënë dekori nga pas në kohën që po fliste për prishjet anës Gjanicës në...

Close