|E martë, Maj 23, 2017

Priten ndryshime të tjera në Qeveri, lëvizje në 5 ministri 

Dreka me verë të kuqe mes Ramës dhe Metës pardje duket se ishte për ndryshimet në Qeveri.

Kreu i Kuvendit Meta kur u pyet nga gazetarët për vijësinë e koalicionit tha se as që vihet në dyshim kjo gjë, bile nga Rama është lënë të kuptohet se do diskutohet edhe për një mandat tjetër me LSI. Pra dyshja Rama-Meta vazhdojnë bashkërisht qeverisjen.

Dreka e nxori kokën sot paradite kur ministri i Transporteve Haxhinasto (LSI) ka paraqitur dorëheqjen si ministër. Mësohet se me këtë rast do të ketë ndryshime të tjera në Qeverinë Rama. Mazhoranca ka edhe 10 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme ndaj i duhet të bëjë ndryshime të forta në kabinet në mënyrë që të gjenerojë tjetër energji, pasi ka marrë shumë kosto në këto tre vite e gjysëm.

Me dorëheqjen e ministrit të Transporteve Haxhinasto kryeministri Rama po bën gati ndryshime nga ministrat e PS-së. Ministri i Brendshëm Tahiri akoma nuk është vendosur nëse do qëndrojë, pavarësisht se Rama e ka dorën e tij me të fortë. Por flitet në selinë e PS-së se do ikin ministri i jashtëm Bushati, ministrja e kulturës Kumbaro, ministrja e Territorit Gjermeni, ministrja e Shtetit Felaj dhe mbetet në dilemë ministrja Harito.

Burime nga kryeministria thonë se deputetja e PDIU, Mesila Doda kalon ministre e Kulturës.

alb365/kohajone

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Detyrim paraqitje për baban që u denancua për dhunë nga i biri https://t.co/U6qwyRNKLf https://t.co/65rnz6BGpS
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga 32 vjeçarit lushnjar, kapet me 20 kg canabiss (video)

Korçë - Goditet një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.Shërbimet e policisë fufitare të Kapshticës në bashkëpunim me...

Close