|E enjte, Qershor 29, 2017

Problem mbetjet urbane. 

Fier – PLEHRA_1Mbetjet urbane problematike ne me shume se 50 % e njesive vendore ne Fier.

Pergjate kesaj peirdhue te ketij viti si dhe nga nje monitorim i vazhdueshem i Agjensise Rajonale te Mjedsit ne qrakun Fier eshte kosntatuar nje situate teper e renduar mjedsior ne vendet e grumbullimit te mbetjeve urbane si dhe hedhjet e tyre pa kriter nga qytetaret dhe bizneset.

Drejtuesi i inspektoriatit mjediso per rajonin  Fier Agron Basholli ka pohuar per kete situate mjedisore problemtike ne qarkun Fier duke mos permendur shakun e krijimit por duke konkluduar per kete qellim ne Ministrine e Mjedisit e cila ka tashme gati gjobat te cilat do te marrin jo me njesite vendore por kreret vendor.

Basholli eshte shprerhur se me shume se 50% e njeisve vendore te qarkut Fier  kane probleme te theksuara me vendet e grumbullimit te mbetjeve urbane  pasi kane kaluar kapacietet e shfytezimit te tyre dhe ne disa te tjera nuk respektohen keto vende por qytetaret dhe bzinesete i hedhin ato ne mjedis te hapur.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 2 shtetas të shpallur në kërkim

Mallakastër - Ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale"Shkatërrim i pronës në rrethana rënduese". Specialistët për krimet në...

Close