|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Prodhohet parfumi i “mafias”. 

“Sicilian Limes”
“Sicilian Limes”

“Sicilian Limes”

    Ka bazë arome, limonin, origjinën nga Sicilia, por emërtimi ka shkaktuar reagime mbi parfumin më të ri të hedhur në treg. Një parfum i cili mund të shkaktojë hakmarrje është krijuar së fundmi. Sipërmarrësit menduan të krijonin diçka të veçantë, ndaj kjo u shoqërua dhe me një reklamë.
Parfumi quhet “Sicilian Limes” dhe është prodhuar nga londinezët e “Shay&Blue”.
Kjo gjetje e shtëpisë së marketingut londinez ka shkaktuar shumë polemika dhe në ambalazhim shkruhej se kjo aromë mund të “shkaktojë hakmarrje”. Ideja ka qënë e sipërmarrësve britanikë Dom De Vetta dhe Julie Masse, kjo me qëllimin e vetëm për të tërhequr sa më shumë klientë. Pas kritikave të shumta, publiciteti i parfumit është korigjuar duke u quajtur nga “shtëpia e mafies” në “ishullin e Siçilisë”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja ushqimet që zëvëndësojnë mishin për proteinat

Proteinat janë përbërës organik që kanë molekula të mëdha me aminoacide dhe janë pjesë esenciale për jetesë të organizmave sidomos...

Close