|E hënë, Korrik 24, 2017

Prokuroria: Lazarati ishte në përgjim që nga janari 2014. 

125802_3   Gjirokastër – Zbardhet dosja “Lazarati”. E perditeshmja shqiptare “GSH” disponon një prej dokumenteve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku hidhet dritë mbi mënyrën sesi mundi policia të depërtojë në fshatin simbol të hashashit, të cilësuar si ‘miti i paprekshmërisë’.

Në dosje theksohet se parcelat me hashash u fotografuan nga ajri me avionë të Guardia di Finanza, plot një vit më parë. Në një kohë që u përgjuan telefonat e të dyshuarve kryesorë, si pjesëtarë të grupit kriminal që merrej me trafikun e drogës, si dhe sulmoi forcat speciale që zbarkuan në fshat, për ta marrë atë nën kontroll pas 5 ditësh.

Duke u ndalur tek aksioni antikanabis i Policisë së Shtetit, në dosjen e Akuzës thuhet se ditën e parë, konkretisht, me 15 qershor 2014, për shkak të sulmit të ashpër të grupeve kriminale, policia u detyrua të tërhiqej, për të vijuar sërish të nesërmen me operacionin. Në dosje zbardhet dhe plani operacional i Policisë së Shtetit, për të vënë nën kontroll Lazaratin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Guardiola e dëshironë yllin e Realit te City

Pep Guardiola e dëshiron Marcelon te Manchester City Mediat britanike janë duke raportuar se trajneri i ardhshëm i Manchester Cityt,...

Close