|E enjte, Shkurt 23, 2017

Propozimet – Ndryshon harta e mandateve të deputetëve në qarqe 

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare pritet të ndryshojë numri i mandateve në disa qarqe të vendit.

Kështu, sipas propozimit, Qarku i Kukësit do të ketë 3 mandate deputetësh, ai i Beratit, 7 mandate, Tirana nga 32 shkon në 34 mandate, Korça 11 mandate, Durrësi në 14 mandate deputetësh.
Ndërkohë, mbetet i njëjtë numri i mandateve në Qarkun e Vlorës, Lezhës dhe Shkodrës.
Propozimet bëhen në komisionin e reformës zgjedhore për shkak të lëvizjes së popullsisë dhe lindshmërisë.
Qarku i Durrësit dhe i Tiranës do të kenë më shumë mandate, ndërsa ai i Kukësit, i Korçës dhe i Beratit do të ketë nga një mandat më pak, të cilat do t’i kalojnë Tiranës dhe Durrësit, përkatësisht dy mandate për kryeqytetin dhe një mandat për qytetin bregdetar.

8c0a0de9-2d49-42d3-a3a3-56467906744d-7054-0000053bb267564c_tmp ec29e75d-29d1-44fb-8f5b-e993bed593ed-7054-0000053bbf6ddb45_tmp

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
rama ne fier
Rama : Zyrat e punës pika takimi mes punëdhënësve e punëmarrësve.

    Fier - Kryeministri  Edi Rama gjatë  fjalës së mbajtur në inagurimin e  zyrës së punë në Fier ka...

Close