|E premte, Shkurt 23, 2018

Prostitucion online, pranga 5 shqiptarëve 

Greqi – Policia greke ka vënë në pranga 5 shqiptarë për trafik femrash për prostitucion si pjesë e një rrjeti të gjerë.

Referuar mediave greke bw shkruan se policia ka arrestuar gjithsej 12 persona që trafikonin femra për prostitucion, por lidhja krijohej nga një zyrë on line.

Shumica e grave të trafikuara nga rrjeti në fjalë ishin nga Shqipëria dhe Rumania. Ndërkohë policia greke është vënë në kërkim të 8 anëtarëve të tjerë të bandës. Gjatë operacionit, policia sekuestroi 63.830 euro, 96 celularë si dhe 6 makina.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
12 persona procedohen penalisht për protestë të paligjshme

Patos - Më datën 28.10.2016...

Close