|E hënë, Shkurt 27, 2017

Protesta kundër plehrave – Qindra banorë e qytetarë para bashkisë (foto e video) 

Fier – Qindra banorë të fshatrave Mbyet, Plyk , Drizë, të mbështetur nga shoqëria civile  dhe nga anëtarë e simpatizantë  të PD kanë protestuar mëngjesin e sotëm para sheshit kryesor të bashkisë Fier kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të plehrave që do të ndërtohet në Plyk të njësisë administrative Portëz  bashkia Fier

Protestuesit me parrulla në duar kanë brohoritur kundër vendimeve të marr nga këshilli bashkiak pa marrë mendimin e pa diksutuar me banmorët që preken nga ky ndërtim. Ata pohuan se janë kundër ndërtimit të këtij impianti për përpunimin e plehrave, bashkia ta ndërtojë por të gjej vendin e duhur jashtë zonave të banuara, kanë thënë ata.

Kreu I PD Fier Luan Baci ka pohuar se PD është në mbështetje të tyre  dhe kundër ndërtimit të këtij impianti përpunimi mbetjesh jo vetëm në Mbyet apo Plyk por në cdo vend që është pranë zonave të banuara të bashkisë Fier

Baci pohoi faktin se policia duhet të qëndrojë larg protestuesve sepse protesta është paqsore e jo  pas protestës të shkojnë e të bëjnë arrestimin e  protestuesve në banesat e tyre

Pasi kanë protestuar për afro një orë para bashkisë  protestuesit janë larguar duke pohuar se do të rikthehen përsëri në proteste deri në anulimin e vendimit

vlcsnap-2016-11-04-10h38m05s213 vlcsnap-2016-11-04-10h38m33s239

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Real = Barcelona, me rekorde

Real Madridi ka barazuar rekordin e Barcelonës prej 39 ndeshjeve pa humbje Real Madrid ka vazhduar me paraqitje të mira,...

Close