|E premte, Maj 26, 2017

Protesta në Kallm – Fëmijët 2 javë pa shkollë 

Fier – Sot është e premte (23 shtator 2016) dhe bëhen plot dy javë që banorët e fshatit Kallm i Vogël nuk dërgojnë fëmijët në shkollë.
Ata kanë dalë sërish sot në protesta, pasi problemi i tyre për rikonstruksionin e rrugës nuk ka gjetur zgjidhje.

Banorët mbeten të vendosur për të mos ndaluar protestat. Ata thonë se nëse nuk ndërhyhet në rrugë e kanë të pamundur t’i dërgojnë fëmijët në shkollë, aq më tepër që dimri është afër.
Gjatë javës ata protestuan edhe para njësisë administrative të Mbrostarit, ku patën dhe një ballafaqim me deputetin socialist të zonës, Ervin Koçi.
Ky i fundit u pati deklaruar se rruga do të shtrohet në janar-shkurt, por banorët janë skeptikë pasi prej vitesh marrin vetëm premtime dhe situata mbetet po ajo. Baltë dhe ujë deri në dyert e shtëpive.

img_0448 img_0449

img_0447

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: MAS/ S’ka ndryshim, e njëjta rregullore për maturën shtetërore https://t.co/iukH1ItTjB https://t.co/IKkA478rcS
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
“Vjedhësit e parave në Rinas vodhën edhe shtëpitë e 2 ministrave të Ramës”

Ervin Salianji, Sekretari për Aksionin qytetar në Partinë Demokratike, Ervin Salianji shkruan se paratë e vjedhura sot në Rinas janë...

Close