|Monday, December 5, 2016
  • NA NDIQ NË

Protesta – Policia procedon penalisht 5 shtetas 

vlcsnap-2016-11-21-11h02m18s191

Fier – Më datën 25.11.2015, nga Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, u proceduan penalisht shtetasit:

  1. A.G, 51 vjeç,
  2. G.V, 51 vjeç,
  3. Sh.V, 49 vjeç,
  4. S.T, 50 vjeç,
  5. G.M, 17 vjeç, të pestë banues në fshatin Mbrostar Ura, Fier.

Këta shtetas më datën 25.11.2016, ora 10:30, në aksin rrugor Lushnjë-Fier, në vëndin e quajtur “Mbrostar Ura”, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, kanë marrë pjesë në një grumbullim të paligjshëm duke penguar qarkullimin e mjeteve të transportit në rrugë nacionale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” parashikuar nga Nenet 262/2 dhe 293 të Kodit Panal.

Add a Comment

%d bloggers like this: