|E enjte, Shkurt 23, 2017

Protesta – Policia procedon penalisht 5 shtetas 

Fier – Më datën 25.11.2015, nga Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, u proceduan penalisht shtetasit:

  1. A.G, 51 vjeç,
  2. G.V, 51 vjeç,
  3. Sh.V, 49 vjeç,
  4. S.T, 50 vjeç,
  5. G.M, 17 vjeç, të pestë banues në fshatin Mbrostar Ura, Fier.

Këta shtetas më datën 25.11.2016, ora 10:30, në aksin rrugor Lushnjë-Fier, në vëndin e quajtur “Mbrostar Ura”, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, kanë marrë pjesë në një grumbullim të paligjshëm duke penguar qarkullimin e mjeteve të transportit në rrugë nacionale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” parashikuar nga Nenet 262/2 dhe 293 të Kodit Panal.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kuvendi i PD, Berisha:Ndal shtetit policor, të gjithë në protesta .

Tirane - Ish-kryeministri Sali Berisha ka Kuvendi i PD-së iu bëri thirrje demokratëve se kjo është dita e përgjegjësi për...

Close