|E enjte, Janar 18, 2018

Protestë e banorëve të Marinzës para hotel Fierit (foto e video) 

 

Fier – Një pjesë e komunitetit të Marinzës kanë protestuar para hotel fierit pasditen e sotme. Shkaku ka qënë sepse në ato momente një përfaqsi e kompanisë Bankers Petrolium zhvillonte takim me një përfaqsi të kryepleqësisë së marinzës në ambientet e këtij hoteli.

Banorët kërkuan që të ishin pjesë e këtij takimi , por drejtuesit e kompanisë nuk e kanë pranuar. Ata mendojnë se nga ky takim mund të bëhen pazare në kurrizin e banorëve të tjerë të kësaj zone. Në shenjë zemërate nga mos lejimi për të marr pjesë në takim ata kanë protestuar para hotelit ku zhvilloheshin bisedimet.

Banorët kanë deklaruar se në ditët në vijim do të kryhet një protestë më e madhe  se ato që janë zhvilluar në ditët e fundit.

Përfaqësuesit e Bankers nuk kanë pranuar që media të jetë prezente në këtë takim dhe nuk kanë bërë deklaratë për median.

1939416_2128885403917161_7054726966782247800_n 10400143_2128885720583796_3738151983153657847_n 11694908_2128885150583853_1485971056410156401_n

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Itali/ Banderola në stadium: Faleminderit Edi Rama që na solle marijuan

Itali - Në Gjenova të...

Close