|E shtunë, Prill 29, 2017

Protestë kundër ndërtimit të impjantit të djegies së mbetjeve 

Ka mbi nje jave qe banoret e Mbyetit Plygut dhe gjithe njesise Vendore Portez, me mbeshtetjen e PD Dega Fier prtestojne fuqishem kunder vendimit te keshillit Bashkiak Fier ,per te ndertuar impjantin e djegies te mbetjeve ne kete zone. Diten e Premte dt 04. 11. 2016. Ora 9 para Bashkise Fier

Eshte vendosur per nje proteste te fuqishme, deri ne anullimin e plot te ketij vendimi te pa studjuar, korruptiv dhe shume te demshem per te gjithe banoret e Fierit. Sot medja te ndryshme japin lajmin se kompania eshte terhequr, dhe se te Henen eshte thirrur nje mbledhje urgjente e KB Fier . Si ka mundesi ? Arsyeja ? Dhe pse ne si Antar te K B nuk dime asgje ? A nuk ishte ky KB qe e miratoi me arrogance duke mos marre parasysh voten kunder te PD Dega Fier ? Jo nuk ka mundesi ky eshte nje mashtrim i radhes, ne nuk do te ndalemi ne do te vazhdojme te protestojme te gjithe diten e Premte ne oren 9 para Bashkise.

Ne nuk do te ndalemi do te vazhdojme te protestojme deri ne largimin e kesaj Qeverie te pa afte dhe te korruptuar.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama – Vettingu mundë të pengohet, por jo të bllokohet

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot pasdite në orën 18:00, në seancë plenare, për ngritjen e komisionit ad hoc që do...

Close