|E mërkurë, Janar 17, 2018

Protestuesit debate të ashpra me deputetin e zonës para zyrave të ish komunës Mbrostar 

Fier – Debate të ashpra janë zhvilluar  mes deputetit të zonnës Mbrostar Ervin Koci  I PS dhe 70 përfaqësuesve të protestuesve  të fshatit Kallm i Vogël të cilët kanë 6 ditë që protestojnë  së bashku me 300 nxënësit e shkollës nëntë vjecare për shtrimin e rugës  kryesore që fëmijët shkojnë në shkollë.

Përfaqësuesit e protestuesve kanë ardhur nga fshati Kallm i Vogël me motorra pasi automjetet nuk kalojnë dotë. Takimi është kërkuar nga deputeti Koci që të bëhej brenda zyrave të njësisë administrative Mbrostar dhe në prani të administratorit njësisë Gëzim Dhima , por banorët nuk kanë pranuar .

Protestuesit kanë këmbngulur që të shtrohet rruga kryesore që fëmijët të shkojnë në shkollë , kur të shtrohet rruga do cojmë fëmijët në shkollë , kan pohuar ata. I hiqni mësuesit nga shkolla , mos I paguani kot sepse nuk I cojmë fëmijët në shkollë. Deputeti Koci ka pohuar se rruga ka filluar me mbushjen e gropav, janë bërë afro 400 metra nga 5 km që është gjatësia e saj dhe nga janari ose shkurti fillonë shtrimi.

Banorë I kanë thënë deputetit se kur të fillojë shtrimi në janar ose shkurt , atëherë do sjellim fëmijët në shkollë.

akimi mes banorëve e deputetit është zhvilluar me tone të ashpra për afro 30 minuta . Deputeti I PS për zonën Ervin Koci ka hyrë në godinë të takojë administratorin që nuk ka dalë të takojë banorët , ndërsa banorët janë larguar të zhgënjyer.

vlcsnap-2016-09-20-10h56m30s250 vlcsnap-2016-09-20-10h56m42s134 vlcsnap-2016-09-20-10h57m13s176 vlcsnap-2016-09-20-10h57m24s39 vlcsnap-2016-09-20-10h57m42s209

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
“Këpuca e artë” , Messi s’ka gjetur rrugën

Pas shumë vitesh dominimi, Lionel...

Close