|E enjte, Shkurt 23, 2017

Protetsa e banorëve të Mbrostarit në ditën e pestë, dyfishohet numuri 

Fier – Protesta e banorëve të Mbrostarit ka hyrë në ditën e pestë të saj, por sot ata kanë qënë më të shumtë në numur kjo për faktin  se është pushimi I fundjavës por edhe nga mos realizimi I takimit të pasdites së djeshme me kryebashkiakun Armando Subashi në bashkinë Fier

Banorët kanë dalë  në hyrje të Mbrostarit duke bllokuar herë pas here segmentin rrugor Fier – Lushnje duke bllokuar qarkullimin e automjeteve. Prezent kan qënë edhe forca të policisë.  Njeri prej banorëve u shtri edhe në tokë pasi djali I tij ishte I sëmurë dhe shkaku ka qënë mbetjet toksike. Ai mer 300 euro medikamente.

Banorët e Mbrostarit janë të vendosur se pavarësishtë vendimit të bashksië e këshillit bashkiak për ndërtimin e impiantit të diegies së plehrave ata nuk do ta lejojnë ndërtimin e tij

img_0754 img_0755 img_0756

vlcsnap-2016-11-19-12h05m32s236 vlcsnap-2016-11-19-12h05m45s102 vlcsnap-2016-11-19-12h05m58s229 vlcsnap-2016-11-19-12h06m14s148 vlcsnap-2016-11-19-12h06m33s80 vlcsnap-2016-11-19-12h06m43s173

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nishani – Ndryshimi i kushtetutës vetëm me referendum

Tiranë - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një intervistë dhënë për Albanian Daily News ka bërë bilancin e tre...

Close