|E martë, Maj 30, 2017

PS mban Dibrën, Muharrem Rama Kryebashkiaku i ri 

E majta mban sërish Bashkinë  e Dibrës, madje me një fitore të thellë. Socialistët kanë filluar festën.

Kandidati ASHE  Muharrem Rama ka marrë 18602 vota ose 56.3%, kurse kandidati i APPD Sherefedin Shehu ka marrë 14435 vota ose 43.7%

Diferenca në vota mes dy kandidatëve është 4167 vota.

Pjesmarrja në votime ishte 58%.

“Fitoren ja dedikoj Gjiknurit, Blerina Gjylametit dhe familjes.Falenderoj popullin dibran për mbështetjen. Puna e parë që do bëj, do merrem me infrastrukturën” tha Rama në prononcimin e parë pas fitores.

Gjiknuri: Morëm mbështetjen nga elektorati i Dibrës. Ne sollëm një njeri, ata sollën një slogan.

Partia Demokratike humbi bastionin e dikurshëm të Maqellarës.

Muharrem Rama fitoi bindshëm edhe në njësinë administrative Tomin, ku mori 2218 vota, ndërsa Sherefedin Shehu 1634 vota.

Opozita mori Kalanë e Dodës. Kandidati Sherefedin Shehu mori 498 vota, kundrejt 388 votave të Muharrem Ramës. Diferenca minus 110 vota.

Kanditati i PD-së Sherefedin Shehu humbi me -25 vota në fshatin e tij Sllovë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PD prezantonë kandidatët për deputet në Roskovec. (foto e video) https://t.co/C16swonsyr https://t.co/GiX01VQ8lS
11,292 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkatërrohet klani italo-shqiptar, lidhje me Ndrangheta. Sekuestrohen 94 kg kokainë. (Emrat dhe fotot)

Itali - Policia italaine ka shkatërruar një bandë kriminale italo-shqiptare me lidhje të forta me mafian kalabreze Ndrageta. Pjesë e...

Close