|E enjte, Mars 30, 2017

PS mban Dibrën, Muharrem Rama Kryebashkiaku i ri 

E majta mban sërish Bashkinë  e Dibrës, madje me një fitore të thellë. Socialistët kanë filluar festën.

Kandidati ASHE  Muharrem Rama ka marrë 18602 vota ose 56.3%, kurse kandidati i APPD Sherefedin Shehu ka marrë 14435 vota ose 43.7%

Diferenca në vota mes dy kandidatëve është 4167 vota.

Pjesmarrja në votime ishte 58%.

“Fitoren ja dedikoj Gjiknurit, Blerina Gjylametit dhe familjes.Falenderoj popullin dibran për mbështetjen. Puna e parë që do bëj, do merrem me infrastrukturën” tha Rama në prononcimin e parë pas fitores.

Gjiknuri: Morëm mbështetjen nga elektorati i Dibrës. Ne sollëm një njeri, ata sollën një slogan.

Partia Demokratike humbi bastionin e dikurshëm të Maqellarës.

Muharrem Rama fitoi bindshëm edhe në njësinë administrative Tomin, ku mori 2218 vota, ndërsa Sherefedin Shehu 1634 vota.

Opozita mori Kalanë e Dodës. Kandidati Sherefedin Shehu mori 498 vota, kundrejt 388 votave të Muharrem Ramës. Diferenca minus 110 vota.

Kanditati i PD-së Sherefedin Shehu humbi me -25 vota në fshatin e tij Sllovë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: https://t.co/sWM7U77R7D https://t.co/3oixT16cFl
4,029 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 16 shqiptarë për trafik kokaine

Policia italiane ka arrestuar 16 shqiptarë gjatë operacionit të koduar “Arusha” pasi ata akuzohen për trafik kokaine në Abruzzo. Kokaina...

Close