|E martë, Korrik 25, 2017

Putin do të vizitojë Turqinë më 10 tetor 

Një ndihmës i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, tha se ky i fundit do të vizitojë Turqinë më 10 tetor, për bisedime me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

Yury Ushakov tha se Putin do të flasë edhe në Kongresin Botëror të Energjisë në Stamboll.

Ky kongres do të zhvillojë punimet nga 9 tetori deri më 13 tetor.

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Rusisë kanë qenë të prishura për rreth shtatë muaj, pasi Turqia ka rrëzuar një avion luftarak rus në nëntor.

Por, ato janë përmirësuar që nga përpjekja për grushtshtet kundër Erdoganit, në muajin korrik.

Putin dhe Erdogan janë takuar për herë të fundit më 3 shtator në margjina të një samiti në Kinë.

Menjëherë pas bisedimeve, zyrtarët rusë dhe turq të mbrojtejes kanë arritur marrëveshje për bashkëpunim më të afërt ushtarak në Siri.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kutia e Shërbimeve Publike. Rama, më tregoni si ju shërben shteti.

Tiranë - Kryeministri Rama iu ka ofruar sot, qytetarëve shqiptarë, Kutinë e Shërbimeve Publike, në të cilën ata janë të...

Close