|E hënë, Shkurt 27, 2017

Radhë  të gjata në poliklinikë, pacientët ankohen (foto e video) 

Fier – Radhë të gjata në poliklinikën qëndrore në Fier. Pacientë të moshave të ndryshme, të sëmurë  vijnë në mëngjes e presin me orë të tëra për të marr shërbimin mjeksor, por ai u ofrohet më shumë vonesë.

Sipas pacientëve të intervistuar nga Fieri, Hekali I Mallakstrës, Frakulla e Vogël etj ankohen se mjeku vjen me vonesë, numurat për të kryer vizitën jepen nën dorë cka tregon gjendjen e rëndë që ndodhet kjo poliklinikë.

Nga ana tjetër pacientët pohojnë se presin me orë të tëra të ulur në stol që të kryejnë vizitën mjeksore . Nuk kemi pse presim sepse zëmra nuk prêt, pohojnë disa pacientë të moshuar që vuajnë nga zemra dhe kan ardhur të shoqëruar nga afmniljarët. Kur të vi doktori kam vdekur, pohojnë ata

Media është tentuar të ndalohej edhe nga punonjës të poliklinikës qëndore dhe me policin privat pasi kishin marr urdhër që të largonin median , por kanë qënë vet pacientët që I kan larguar duke ndihmuar median të bëjë detyrën

Alb365 është munduar që të kontaktojë me drejtoreshën e spitalit rajonal Fier për të marr edhe prononcimin zyrtar të drejtoreshës por ajo nuk ka pranuar të komunikojë.

vlcsnap-2016-10-24-11h22m25s137 vlcsnap-2016-10-24-11h22m39s27 vlcsnap-2016-10-24-11h22m51s140 vlcsnap-2016-10-24-11h23m23s211

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
E bëre tënden, e vure qafën mbi kërcu !

Nga PËLLUMB KULLA - Sot është një ditë historike për testimin e demokracisë shqiptare. Një takim i paracaditëve në dhomën...

Close