|E shtunë, Janar 20, 2018

Rama – Arvizu, neser raporti i KE-se per statusin. 

Rama Arvizu    Tirane – Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka takuar sot kryeministrin Edi Rama në selinë e kryeministrisë. Takimi ka zgjatur rreth një orë dhe është zhvilluar pa praninë e mediave.

Nuk dihen detaje rreth takimit, por ai vjen në një moment ku ka një debat të hapur politik mes pozitës dhe opozitës lidhur me trafikun e drogës me infrastrukturën e ushtrisë.

Takimi vjen një ditë para publikimit të raportit të të Komisionit Europian ku pritet të rekomandohet dhënia e statusit kandidat për Shqipërinë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
40 punonjës të UPN majë kullave për vetëflijim

Fier - Proteste e punonjesve...

Close