|E diel, Dhjetor 17, 2017

Rama : Rrëzohet avioni me drogë në Malaga, piloti shqiptar . 

ramaTiranë – Kryeministri shqiptar njoftoi në Kuvend një ngjarje të ndodhur këtë të enjte në hapësirën spanjolle ajrore mmbi një avion me drogë që drejtohej nga një pilot shqiptar.

“Mora fjalën sepse ministria e Jashtme është njoftuar për një ngjarje të rëndë të ndodhur në Spanjë ku është rrëzuar nga Garda spanjolle një avion që transportonte drogë. Brenda ishte një pilot major shqiptar që ishte në avionin nga Maroku drejt Spanjës, pilot i cili ishte prej 18 vjetësh në FA. Gradën e Majorit ai e ka marrë nq vitin 2009. E thashë këtë sepse nuk duhet të akuzojmë njëri tjetrin” tha Rama. Sipas mediave, avioni u rrëzua pranë qytetit të Malaga dhe brenda kishte drogën.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gjermania kalonë në çerekfinale

Gjermania është çerekfinalisti i pestë i Euro...

Close