|E diel, Korrik 23, 2017

Rama si një brumbull mbi një topth të vogël bajge 

Nga ARJAN NIKAJ – Në takimet e mija të para me natyrën ishte dhe plazhi i Semanit në ato dunat e mëdha prej rëre që ishin një kënd i madh lodrash natyral ku mund të rrëshkisje sa të doje nën përkëdheljen që të bënte rëra .

E trazonim sa të mundnim, por era në mëngjes krijonte një valëzim të lehtë ku imitohej vala në ujë.. Një ditë dallova në rërë një gjurëm të gjatë shumë të bukur si e qëndisur, ishte mëngjes dhe rëra nuk ishte shkelur,e ndoqa nga prapa në fund të kodrës së vogël me rërë të valëzuar pashë një brumbull mbi një topth të vogël bajge . Çfarë zhgënjimi,ngjan shumë me rrugëtimin e Ramës.. Lana e pastruar dhe e gjelbëruar,trotuaret dhe disa rrugë të Tiranës që i shpëtoi nga balta e instaluar prej vitesh ..kthim në identitet e shumë rrugetime që e ndoqëm, dhe në fund si brumbulli me një top me plehra..nuk mbarokan zhgënjimet…

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
A zhduku hashashi 400 koshere me bletë në Librazhd?!

Elbasan - Zhduket rreth 40% e familjeve me bletë në zonën e Librazhdit. Alarmin e japin vetë bletërritësit. Sipas tyre,...

Close