|E hënë, Tetor 23, 2017

Rama uron Thacin per fitoren. 

Edi-Rama--Albania-Prime-Minister--Getty-Images   Tirane – Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur fitoren e homologut të tij Hashim Thaçi në zgjedhjet e djeshme parlamentare në Kosovë.

Përmes një postimi në Twitter, Kryeministri Rama ka uruar suksese për anëtarët e rinj të parlamentit kosovarë, duke theksuar se pavarësisht se është bërë shumë, sipas tij ende ka shumë për tu bërë.

“Urime Hashimit&PDK per fitoren, suksese te gjithe anetareve te Parlamentit te ri te Kosoves.Shume eshte bere ka ende shume per te bere.” shkruan Rama në Tëitter.

Zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare të mbajtura dje në Kosovë, nxorrën në verdiktin e tyre fitues PDK-në e Hashim Thaçit, i cili fiton kështu mandatin e tretë radhazi.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Prangat shoferit 54 vjeçar, fsheu lëndë plasëse dhe hashash në makinë

Sarandë - Një 54 vjeçar shofer i linjës “Sarandë- fshati Ninat” është arrestuar pasi në mikrobusin e tij u gjetën...

Close