|E martë, Mars 28, 2017

Raporti – UEFA për Skënderbeun, Partizani kërkon titullin 

Skuadra e Partizanit ka reaguar pas publikimit të raportit të UEFA-s ku akuzohet skuadra kampione e Skënderbeut dhe disa zyrtarë të tjerë për trukim ndeshjes.

Kryeqytetasit kërkojnë nga Federata e Shqiptare e Futbollit që të mbajë një qëndrim dhe t’u kalojë atyre titullin kampion të sezonit të kaluar. Sipas këtij klubi, me zbardhjen e këtij vendimi, secili do të marrë atë që meriton.

“Për aq kohë sa UEFA na njohu si kampionë të Shqipërisë, që na cilësoi si të denjë për të marrë pjesë në Champions League, do ishte e nevojshme që edhe organi që drejton futbollin në Shqipëri, FSHF, të mbante një qëndrim. Ose të bëhej palë me klubin që ka trukuar disa ndeshje sezonin e kaluar (faktuar nga të gjitha organet gjyqësore sportive), ose të distancohej dhe të merrte masat e caktuara ndëshkuese, siç e përcakton rregullorja e këtij sporti”, thuhet në deklaratë, shkruan Top Channel.

Sipas tyre, Partizani nuk kërkon asnjëherë trofe të padrejtë, por kërkon drejtësi. “Klubi i Partizanit i kërkon Federatës Shqiptare të Futbollit që t’i kthejë atë pak nder të mbetur sezonit të kaluar, thjesht për të vlerësuar si duhet kontributin e ndershëm të atyre djemve që kanë dhënë maksimumin në fushën e lojës”, vijon deklarata.

“Demat” urojnë që pandëshkushmëria e “krimit” të mos bëhet precedent. “Më mirë drejtësi të vonuar, se sa drejtësi të munguar”, mbyllet deklarata.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Diabetikët tashmë me terapi të re https://t.co/dRj75EAoGQ https://t.co/kyxUz09TLC
4,407 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rio 2016 – ‘Vazhdon’ sherri brenda ekipit olimpik

Iku dhe një olimpiadë pa medalje dhe si gjithmonë prapa la vetëm debate dhe si gjithmonë, edhe kësaj radhe ato...

Close