|E martë, Korrik 25, 2017

Reagon forumi rinor i PD Patos për vizitën e Ramës në Patos e Zharrëz 

Fier – Forumi rinos i PD dega Patos ka reaguar me një  komunikatë për shtyp  në lidhje me vizitën e Kryeministrit Edi Rama që bëri një ditë më parë në Zharrëz e Patos.

Ja reagimi i plot i forumit rinor të PD dega Patos

Kryeministri dje foli nga fshaterat e ish Komunses Zharrezes , per fermen dhe fermeret .

Foli per fermen ne prani te    prefektit te Qarkut ,kryetares se Bashkise  , keshilltarve te majte , deputetes  , drejtoreve  te Albpetrolit dhe strukturave te PS se zones , por kurrsesi fermerve.

Foli dhe THA : Pastruam kanalet vaditse

POR NUK THA qe uje per vaditje nuk ka

 .Foli dhe THA : Eksportet bujqësore u rritën ndjeshëm dhe tremujorin e parë të këtij viti rritja vijoi me 70% krahasuar me të mëparshmin

POR NUK THA qe ne tre mujorin e pare ishte mesatarisht  domateja me 1 euro/kg  dhe tremujorin e permendur sihte 30 leke/kg

Foli dhe THA : Do rivihet ne pune ARMO .

POR NUK THA , qe do jua vjedhe  leket e naftes nepermjet oligarkut e ortakut te tij, Besnik Sula !

Foli dhe THA qe ne po punojme ne qendren e Patosit , pasi nga qendra fillon gjithcka , duke permendur dhe greket .

POR NUK THA , qe Patosi qeveristet 24 vjet nga e majta dhe jemi 24 vjet me vonese ne fillimin e zhvillimit te zones, e eshte kontributorja me e madhe ne buxhetit e shtetit nepermjet aktiviteteve te  kompanive nafte nxjerrse e nafte perpunuese.

 Peruroj  rikostruksionin e shkolles “Zhani Ciko”

 POR NUK THA se Kontolli i Larte i Shtetit e ka kapur me vjedhje !

Njesia adimistrative Zharres (ish Komuna Zharres ) , ka pasur nje buxhet vjetor mbi 700 miljone leke te vjetra per investime  . Dhe ne mandatet e fundit  jane ndertuar  shkolla te reja  , ujesjellsa, qendra shendetsore, trotuare  dhe nje sistem i ri  rrugor  bashkohor.

Nderkohe qe ne token e fermerve ku shkeli kemba e kryeministrit konkretisht  0 fonde , zero fonde per njesine administrative Zharres . Asnje investime i dukshem e i prekshem per kete njesi ku mbushi e kaloi nje  vite nen administrimin e Bashkise Patos sipas ndarjes se re territoriale .

I dashur kryeminister heres tjeter kur te vini e ta na vizitoni , i nxirrni ato artopolantet e fushates nga magazinat e bashkise dhe lajmero qytetare e fshatare , puntore e fermer, ndertues e pastrues , te  mblidhemi se bashku e te qajme hallet tona . Te te tregojme se te pastrosh kanalet quhet “pune kolosale” por quhet “pune komunale” , te te tregoje se kur nisim nje pyetje  me te drejte  per hallet tona , nuk nderpritet  folesi dhe ti dergohet te fala gruhas se tij, pasi nuk quhesh kryeminister por batakci !

Endri Rredhi kryetar i Forumit Rinor PD dega Patos

14231872_962123747246444_6689359215298200571_o

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti/ Del makina nga rruga, 2 të vdekur (foto)

Lushnje - Në datën 03.07.2017, rreth orës 05:40, në autostradën Fier-Lushnje, ka dalë nga rruga duke goditur trafikndarësen dhe ka rënë...

Close