|E martë, Tetor 24, 2017

Real Madridi nënshkruan me shqiptarin nga Kumanova 

E kishte kërkuar gjiganti spanjoll, Barcelona dhe transferimi pothuajse kishte qenë punë e kryer, por tani ai përfundoi te Real Madridi, rivali i urryer i katalonasve.

Bëhet fjalë për Egzon Alilin, sulmuesin e talentuar shqiptar me origjinë nga Nakushtaku rrethina e Kumanovës, që jeton në Ried të Austrisë. Mesfushori 16-vjeçar sot nënshkroi kontratën si profesionist me klubin e madh botëror, Real Madrid për 7 vite.

alb365/InfoShqip/

egzon-alili-1

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tatuazhet janë si ilaç: Keni më shumë se një, jeni i shëndetshëm sikur molla

Një zbulim i ri na ka befasuar të gjithëve. Të gjithëve na janë të njohura rreziqet të cilat i bart...

Close