|E premte, Qershor 23, 2017

Real Madridit kampion i Europes. 

10410854_756548271058304_6461881285109841974_nLisbone – Reali i Madridit eshte shpallur zyrtarishte per te dhjeten here kampion i Europes. Ne takimin final ai eshte perballur me Atletikon e Madridit duke fituar me rezultat final 4-1.

Takimi final mes ketyre dy ekipeve eshte pritur me shume interes nga shume tifoze e sportedashes fierake te cilet e kane ndjekur takimin ne lokale me vidio projektore , por qe nuk kane munguar dhe luajtja me skedina , pra bastet sportive.

Kane qene futbollistet e Atletikos ata qe kaluan te paret ne avantazh ne pjesen e pare te takimit. Edhe pse minuta e 90 kaloi lojtaret e Realit nuk munden ta gjenin rrugen e rrjetes , dhe kete e arriten ne minuten e 93 ( pese minuta20140524_232303 shtese) dhe 1-1. Loja kaloi ne 30 minuta shtese. Ne pjesen e pare te shteses rezultati mbeti 1-1. Ne pjesen e dyte te saje lojtaret e Realit te Madridit shenuan plote edhe tre here te tjera, pra me rezultatin final 4-1.

Real Madridi u shpall kampion i Europes per te dhjeten here nderkohe qe lojtari me i mire i ekipit Cristiano Ronaldo shenoi golin e tij te 17 ne keto finale.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksident – Makina bie në greminë , 2 plagosen

Vlorë - Një aksident me dy të plagosur është shënuar mbrëmjen e djeshme në Vlorë, kur një makinë tip Land...

Close