|E shtunë, Janar 20, 2018

Reali mposht Gedafen . 

Ronaldo-feston-me-BenzemanReal Madrid ka arritur të mposhtë në transfertë Getafen duke u shpallur në këtë mënyrë kampion dimri në Ligën BBVA.
Dy gola të Cristiano Ronaldos dhe një gol i Gareth Bale i dhanë fitoren skuadrës së drejtuar nga Carlo Ancelotti, e cila e mbylli pjesën e parë në barazimin 0-0.
Ishte një asist i mrekullueshëm i Benzema për Ronaldon ai që zhbllokoi ndeshjen në pjesën e dytë dhe që i hapi rrugën e fitores kampionëve në fuqi të Europës dhe Botës.

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Plumb në kokë biznesmenit, në kërkim autori (fotot)

Durrës - Një biznesmen 39-vjeçar...

Close